טיפולי ספא להתרעננות ולבריאות

 

 

 

רובנו חושבים על ספא ומיד מתמלאים במחשבות אודות טבילה בג'קוזי, עיסוי ארוך ומפנק המשחרר את כל השרירים התפוסים בגוף, טיפולי יופי שונים ומעל לכל- אווירה של התנתקות מהעולם לכמה שעות, הירגעות, שלווה וצמיחה- ממש כמו לידה מחדש.

טיפולי ספא- טרנד לוהט של אבנים חמות

גם בתחום הטיפול, ספא וטיפולי היופי ישנם חידושים כל העת, ממש כבתחומים אחרים. לדוגמא, טיפול באבנים חמות, כאשר לאינדיאנים מגיעות זכויות יוצרים על טיפול זה. האגדה מספרת שהגברים האינדיאנים היו חוזרים ממסעות ציד קשים כשגופם דואב והנשים שלהם היו מחכות להם עם אמבטיות אבנים חמות בתוך מים חמים לטבילת הרגליים, זאת כיוון שהיו חוזרים מן הקור.

מה מיוחד בטיפול עם אבנים חמות?

הטיפול באבנים חמות כולל עיסוי רקמות עמוק עם שמנים (החודרים דרך נקבוביות העור, ממריצים את מחזור הדם ומסייעים לספיחת רעלים מן הגוף) שלאחריו מונחות האבנים החמות באזורים הקרויים "צ'אקרות" (על פי האמונה אלו מרכזים המצויים בגוף ואחראים על התודעה שלנו)- בין אצבעות הרגליים, על מרכז המצח (באזור המכונה העין השלישית) ועוד. ישנה טכניקת עיסוי מיוחדת הכוללת עיסוי עם האבנים עצמן. העיסוי יחד עם האבנים החמות מביאים לתחושות נעימות ולהתפשטות חום, הרפיית השרירים ולרגיעת הגוף. עם זאת, הטיפול נחשב לאנרגטי ומחזיר אנרגיות לגוף. כמו כן, המינרלים המצויים באבנים חודרים דרך הנקבוביות בעור ומסייעים להמרצת מחזור הדם ולחידוש האנרגיה.

טיפולים במצבי מחלה

טיפולי ספא הם כיום מצרך פופולארי וכן נלווים לפעילויות שונות כגון: מסיבות גיבוש בעבודה, מסיבות רווקים ומסיבות רווקות, ימי הולדת ונישואין ועוד. לאף אחד איו זכויות יוצרים על טיפולי ספא וניתן למצוא אותם במקומות שונים כגון מכוני ספא, בבתי מלון, מכוני יופי ועוד. פעמים רבות, אנשים נזקקים לטיפולי ספא לאחר טיפולים בריאותיים מתישים, למשל כחלק מתהליך אימון אישי לחולי סרטן, כאשר הליך כזה, כמו אימון אישי לחולי סרטן יכול לגזול מאיתנו משאבים גופניים ונפשיים רבים. טיפולי הגוף מאפשרים לנו להחזיר חלק מן האנרגיות הגופניות שעבדו לנו, להירגע וגם להשאיר את טרדות הטיפול הטורדות את נפשנו מאחור, מעבר למפתח הדלת. העיסוי מסייע בהתמודדות עם הכאבים הפיסיים.

 

 

 

צרו קשר

Click on the image to change it