מדרסים – לקחת את החיים בהליכה

 

 

 

רבים מאיתנו מוכנים לשלם לא מעט עבור הנעליים שאנו נועלים, להתעדכן בצווי האופנה ולהיגרר אחר הלחץ החברתי ההולך וגובר לרכוש את המותגים המוערכים ביותר, אולם רבים מאיתנו מקלים ראש בכל הנוגע למדרסים (רפידות). לצד השיקול בקניית נעליים עמידות שלא יתבלו עם הזמן, המותאמות לאורח חיינו, עלינו להעמיק בחשיבות המדרסים. מדרסים לא נכונים עשויים להסב לנו נזקים בטווח המיידי והרחוק, עם השלכות ארוכות טווח לנזקים בעמוד השדרה והברכיים. טיפול מנע תמיד מועדף על טיפול שלאחר היווצרות הכאב, ובעזרת המדרסים הנכונים, המותאמים לכם באופן אישי, תוכלו לשפר את איכות חייכם לאין שיעור.

אצנים וכפות הרגליים – ניפוץ המיתוסים

אצנים רבים סובלים מכאבים בכף הרגל ואינם מודעים לשורש הבעיה. אצנים מקצועיים שהעתיקו את מקום מגוריהם מאדמות המרעה באפריקה למשטחי הריצה הקשים בארצות הברית ובאירופה החלו לפתע לחוש כאב עז בכפות רגליהם. סטפן אונדיקי, אצן מקצועי מקניה בן 28, שעבר לגור בארה''ב לאחרונה, החל לפתע לחוש שכפות  רגליו מסתובבות פנימה, ולאחר מכן סבל מחמישה סדקי לחץ ברגליו. סטפן סבר שהוא זקוק לטיפול פולשני, שיקום ממושך או אמוני שחייה והתבדה.  כל שנדרש לשקם את מצבו היו מדרסים המתקנים לקויות ביומטריות. בשנת 2003, סטפן הגיע ראשון בחצי מרתון שהתקיים ברפובליקה הדומיניקאנית הודות למדרסים מותאמים אישית.

מדרסים - מענה הולם לספורטאים

לכרבע מאוכלוסיית הרצים בעולם יש דפוס ריצה רגיל בעוד האחרים מסובבים את כפות רגליהם בזווית לא נכונה לקרקע. מדרסים מספקים מענה לתופעה שכיחה זו, ומתקנים את חוסר האיזון הזה. רופאי רגליים ממליצים להשתמש ברפידות נכונות כאמצעי לריפוי נזקי ספורט שונים. בעזרת מדרסים ניתן לטפל ביבלות כרוניות, לחץ על השוקה וחוסר איזון באורך הרגליים. המדרסים יכולים למנוע ולרפא בעיה בהפחתת ובהעלמת הלחץ שגרם לבעיה מלכתחילה. בשנת 2003, נמכרו בארה''ב רפידות מותאמות אישית ב- 375 מיליון דולר, 14% יותר מהשנה הקודמת, והמגמה נמצאת בעלייה מתמדת. אנשים עם פלטפוס נזקקים לרפידה דקה יותר מאנשים עם כפות רגליים קשתיות. ניתן להשיג רפידות  בבתי מרקחת ומחירם נע בין 70 ש''ח ל- 120 ש''ח ומחזיקות עד לשנה. כמו כן, המומחים אינם ממליצים לקנות מדרסים חלקיים, שלא מכסים את העקב. 

 

 

 

צרו קשר

Click on the image to change it