פילאטיס עם מכון כושר בפתח תקווה

מחבר:

אם  אתם שייכים לאנשים שגילו את היתרונות הרבים של פילאטיס, תוכלו ליהנות ממנו גם עם מכון כושר בפתח תקווה. פילאטיס מתאים לכל אחד בין אם אתם סובלים מפציעה או כאבים כרונים, בין אם אתם מתאמנים כדי לשפר כושר גופני להנאתכם הפרטית או כחלק מאימון לתחרות ספורט. פילאטיס מותאם לכל אחד לפי צרכיו ויכולותיו. בשיטה שהומצאה על יד ג'וזף פילאטיס משתמשים במכשירים מיוחדים, ומטרתה בעצם לעצב את הגוף וללמד אותו כיצד לפעול נכון. לפי מר פילאטיס המוח אחראי לבניית הגוף.

 

כוח וגמישות

השילוב המיוחד בין עבודה על פיתוח שרירים, כוח וכושר גופני לצד גמישות וקואורדינציה בשילוב ובמינון הנכון עושים אותה לבעלת יתרונות רבים. הפילאטיס תורם להגדלת טווח תנועה, גוף חזק וגמיש, שיפור היציבה, שחרור מלחצים ועייפות ולכן יכול לטפל במגוון רחב של צרכים אישיים וספורטיבים. אימון פילאטיס מתבסס על 5 עקרונות שהם: נשימה נכונה, ריכוז ושליטה, עבודה מהמרכז, דיוק, זרימה. חמשת הכללים האלה חשובים בין אם אתם עושים פילאטיס מכשירים, או פילאטיס על מזרון והם למעשה בסיס לכל פעילות גופנית באימון או בשיגרה.

 

חמשת הכללים של פילאטיס

כשתצטרפו לשיעור פילאטיס עם מכון כושר בפתח תקווה תלמדו כי נשימה נכונה חשובה לכל תרגול ועוזרת גם בביצוע פעולות קשות לביצוע. שיטת הנשימה בפילאטיס היא שאיפה ונשיפה דרך האף. הכלל השני: ריכוז ושליטה פירושו שלפני שאנו פועלים באופן אוטומטי עלינו לפעול באמצעות המוח. דרך ריכוז המחשבה באופן התנועה אפשר להגיע לשליטה גבוהה יותר בתרגול ובתנועה. הכלל השלישי עבודה מהמרכז – מוכרת לאלה שעוסקים באמניות לחימה ויוגה ופירושה עבודה מחגורה המקיפה אותנו באזור הבטן והגב מתחת לצלעות. בפילאטיס מקפידים על עבודה מדויקת שאותה משיגים על ידי שימוש בכללים האחרים. זרימה בין התנועות בכל שלב היא הכלל החמישי.

 

פילאטיס מכשירים או מזרון

העוסקים בפילאטיס עם מכון כושר בפתח תקווה יכולים לבחור בין פילאסטיס מכשירים לפילאטיס מזרון. המכשירים הם חבלים וקפיצים שמגבירים את התנגדות השרירים ואילו בפילאטיס מזרון ההתנגדות באה מכוח המשיכה. חלק מהמורים טוענים כי באמצעות המכשירים התוצאות טובות יותר כי יש יותר שליטה על התנועות. פילאטיס מכשירים מתאים לטיפול בפציעות כי אפשר להתמקד באמצעותם על האיבר הפגוע. בכל אחת מהשיטות מקפידים על 5 הכללים.

 

 

צרו קשר

Click on the image to change it