מתנה לבוס בעבודה

 

 

 

בוס הוא אדם משמעותי מאוד בחיינו. בין אם יחסינו עמו טובים ובין אם לאו, אנו מתראים על בסיס כמעט יומיומי, הוא שזה שמשלם לנו משכורת בסוף החודש, ואין ספק כי משובר בדמות דומיננטית ובעלת השפעה על חיינו. גם אם יחסינו עם הבוס הם רשמיים בלבד, מקובל באירועים מיוחדים להפגין הערכה וחיבה ולהעניק לבוס בחזרה. אומנם, בדרך כלל הבוס הוא שמעניק מתנות לעובדים בעיקר בחגים, אך לפחות בימי הולדת או בעת פרישה מקובל להעניק מתנה כאות הערכה ותודה.

אז מה קונים?

חשוב להקפיד כי מתנה שבוחרים להביא, תשקף נכונה את מערכת היחסים בין נותן המתנה לבין מקבלה. כאשר היחסים עם הבוס הם רשמיים ולא יחסים אישיים חבריים, מומלץ לקנות מתנה רשמית יותר, הקשורה קשר ישיר ליחסי העבודה, למשל, עט יוקרתי, מעמד שולחני לעטים או דפים, משחקי שולחן למשרד, עכבר אופטי, משטח עכבר. כאשר קונים מתנה לרגל פרישת הבוס, או העובד ממקום העבודה מומלץ לשלב חריטה עם משפט המביע רגשי הערכה ותודה.

באופן אישי

במידה והיחסים קרובים יותר, ואין דיסטנס עם הבוס אפשר להעניק לו מתנה אישית יותר. חשוב להתאים את אופי המתנה למאורע, כמתנת וים הולדת למשל אפשר לקנות ספר, ככל שיודעים יותר פרטים על העדפותיו האישיות של הבוס, ניתן לקנות ספר ספציפי, אם אינכם מכירים את טעמו הספרותי, ספרי הדרכה הם מתנה נהדרת. כמובן שכדאי להימנע מקניית ספר ששמו מעביר מסר סמוי, או ביקורתי על תפקודו של הבוס. ("איך להפוך לבוס טוב יותר").

העיקר הכוונה

ככל שמכירים את הטעם המוסיקלי אפשר לקנות דיסק או הופעה לצפייה בדי.וי.די, אם בקנייה משתתפים עובדים נוספים מהמשרד, ניתן לרכוש כרטיס להופעת זמר האהוב על הבוס, הצגה, שובר לארוחה במסעדה או לרשת ביגוד אלגנטית. במקרה בו העובד או הבוס עוזב, מומלץ לקנות משהו שישאר כמזכרת, וגם יזכיר לו אתכם באופן אישי, רעיון נחמד הוא חפץ כלשהו עם חריטה בציון השם ותאריך האירוע. לא משנה במה תבחרו העיקר שתצליחו להעביר את המסר לבוס.

 

 

 

צרו קשר

Click on the image to change it