ספורט ימי באילת – טיפים לפעילויות רגועות

 

 

 

 
כשבונים חופשה באילת, לוקחים בחשבון לרוב גם את הרצון לבצע פעילויות קצת שונות מהפעילויות הרגילות שאנחנו עושים בחיי היום-יום בבית. אילת היא שם נרדף לים, לכן הרבה מהפעילויות האהובות על נופשים הן פעילויות ספורט ימי באילת. אולם יש גם מבקרים שאוהבים את הים, אבל לא כל כך מחבבים פעילויות אינטנסיביות שכוללות מגע ישיר עם מים וסלטות במהירות. הנה כמה טיפים לפעילויות ספורט ימי, שישאירו אתכם נפעמים ומרוצים, אך בצד הרגוע של ה'אקסטרים'.

קיאקים

שיט בסירת קיאק ידוע כאחת מהשיטות הקדומות לשיט על המים. כיום, זה הפך לענף ספורט תחרותי עולמי, וכבילוי מהנה ומאתגר לחובבי המים. בקיאק לרוב ניתן לשוט בזוג או בשלושה. יש להפעיל את המשוטים בשני צידיו בתיאום כדי להניע את הסירה קדימה או אחורה. אך תופתעו, אם בסוף הפעילות תרגישו שאתם אחרי אימון כושר שכן פרט לרגיעה שבשיט, יש להפעיל את הזרועות אחורה וקדימה.

מנצחי רחיפה מעל הים

נכון שזה נשמע כמו משהו שמיועד לצונחים או למקצוענים- אך אין זה כך בכלל. לא דרוש שום ניסיון קודם בעלייה עם מצנח לאוויר. כל שצריך הוא להישמע לכללי הבטיחות של המדריך, לוודא שאנו קשורים היטב וליהנות מהנוף הנווה מדברי שיש לאילת להציע מתחתינו. המצנח קשור לסירה, שבזמן שהיא שטה על המים אתם מרחפים באוויר בגובה של כמה עשרות מטרים (יש גם שמגיעים למאה ויותר). נופשים מעידים כי זהו ענף ספורט ימי באילת מלהיב אך מרגיע בו זמנית.

הזמן לפדל

מי שרוצה לשמור על רוגע מכל הכיוונים וליהנות מחוויית ספורט ימי באילת בדרך הישנה, מוזמן לשכור סירת פדלים שיכולה להכיל בתוכה עד כחמישה אנשים לרוב. כך תוכלו לפדל את דרכם על הימה בו באופן רגוע ושקט. לא מדובר בספורט "אקסטרים", אלא בספורט ימי קלאסי.

האלטרנטיבה לצלילה- שנורקלים

אם בכל זאת מתחשק לכם "להרטיב את קצה האף" אך לא עברתם קורס צלילה בסיסי לפחות, כדאי לנסות את אופציית השנורקל, שעשויה לתת לכם מדגם לא רע של היופי שנראה בצלילה עמוקה. ברשות הטבע והגנים מציעים 'לשנרקל' בשמורת הטבע חוף האלמוגים המפורסמת שבאילת, בה תיווכחו ליופיים של דגים אקזוטיים, צמחייה וצדפות יפיפיות ועוד.
טיפ נוסף בנושא- אם לא תרצו ללכת לשמורה עצמה, תוכלו לשנרקל גם בים הפתוח ולקוות לחזות שם יצורי מים מופלאים.

 

 

 

צרו קשר

Click on the image to change it